Avşa Adası Karavan Kamp ve Çadır Alanları

Avşa Adası’nda ücretli ve ücretsiz birçok yerde dilerseniz çadır ile dilerseniz de karavanınızı park ederek kamp yapabilirsiniz.

Avşa Adası’nda kamp yapılabilecek ücretsiz, ücretli ve askeri kamp alanlarının hepsine bu yazımızdan ulaşarak, Avşa’da dilediğiniz kamp alanını seçip kamp yapmaya başlayabilirsiniz.

Popüler kamp alanı:Altınkum Koyu
Askeri kamp alanı:Yok
Ücretsiz kamp alanı:Altınkum Koyu – Çınar Koyu
Ücretli kamp alanı:İskele Yanı

İşte Avşa Adası’nda ki tüm kamp alanları;

İçindekiler

1. İskele Yanı

Avşa Adası İskele Yanı Kamp Alanı

İskele yanı, Avşa Adası iskele meydanının sağ ve sol kısmında yer alan Avşa halk plajı olmaktadır. Burada boydan boya kumsal yer almaktadır. Burası ücretsiz bir kamp alanı olmaktadır. Ücretsiz kamp yapacaksanız İskele yanında kamp yapabilirsiniz.

İskele yanı kamp alanında gece saatlerinde çadırınızı kurup kamp yapabilirsiniz. Sabah saatlerinde bu alan halk plajı olarak kullanıldığı için kamp kurmaya uygun bir alan değildir.

Burada kamp yapacaksanız, el feneri gibi aydınlatıcı bir alete ihtiyaç duymayacaksınız. Çünkü sahil arkasında yer alan dükkanlar, plajı aydınlatmaktadır.

2. Altınkum Koyu

Avşa Adası Altınkum Koyu Kamp Alanı

Altınkum koyu, Avşa Adası Yiğitler Köyü’nde yer alan bir koydur. Burada ücretsiz bir şekilde çadır veya karavan ile kamp yapabilirsiniz. Altınkum koyu ücretsiz kamp alanlarından bir tanesi olmaktadır. Ücret ödemeden bu alanda kamp yapabilirsiniz.

Altınum Koyu’nda çadır ile kamp yapacaksanız, bu alanı sadece gece kullanabilirsiniz. Karavan ile kamp yapacaksanız, gece veya gündür bu alanı kullanabilirsiniz. Çadırın sadece gündüz kurulmasının sebebi ise koyun sabah plaj olarak kullanılmasıdır.

Altınkum Koyu’nda kamp yapacaksanız, el feneri gibi aydınlatıcı bir alete ihtiyaç duyabilirsiniz, çünkü burası koy olduğu için gece restoranlar kapanmaktadır.

3. Karadut Koyu

Avşa Adası Karadur Koyu Kamp Alanı

Karadut Koyu, Avşa Adası Yiğitler Köyü’nde yer almaktadır. Koya ulaşımınızı dilerseniz Avşa merkezinden kalkan dolmuşlar ile dilerseniz de karavanınız ile sağlayabilirsiniz.

Karadut Koyu’nda çadır veya karavan ile dilediğiniz gibi kamp yapabilirsiniz. Koy gündüzleri ve geceleri de kamp yapmaya müsait olmaktadır.

Karadut Koyu’nda kamp yapacaksanız, aydınlatmaya ihtiyacınız olacaktır. Koyun çevresinde dükkan veya restoran bulunmamaktadır.

4. Kumtur Koyu

Avşa Adası Kumtur Kamp Alanı

Kumtur Koyu, Avşa merkezine oldukça yakın konumda bulunmaktadır. Yürüyerek veya aracınız ile kısa sürede Kumtur Koyu’na ulaşabilirsiniz. Kumtur Koyu, ücretsiz kamp alanlarından bir tanesi olmaktadır. Herhangi bir ücret ödemeden Kumtur’da kamp yapabilirsiniz.

Kumtur Koyu’nda çadır veya karavan ile kamp yapabilirsiniz. Koy, iki şekilde de kamp yapmaya uygun olmaktadır. Kumtur Koyu gündüzleri plaj olarak kullanılsa da fazla kalabalık olmadığı için rahatça kamp kurabilirsiniz.

Kumtur Koyu’nda kamp yapacaksanız, aydınlatma olarak el feneri veya gaz lambası gibi bir alete ihtiyaç duyabilirsiniz. Çünkü çevrede aydınlatma bulunmamaktadır.

5. Tavşanlı Koyu

Avşa Adası Tavşanlı Koyu Kamp Alanı

Tavşanlı Koyu, Avşa Adası Yiğitler Köyü’nde yer alan koylardan bir tanesidir. Kumtur Koyu, ücretsiz kamp alanlarından bir tanesidir. Ücretli kamp alanları arasında bulunmamaktadır. Herhangi bir ücret ödemeden kamp yapabilirsiniz.

Tavşanlı Koyu’nda dilerseniz karavan ile dilerseniz de çadır ile kampınızı yapabilirsiniz. Koy, iki şekilde de kamp yapmak için oldukça müsait olmaktadır.

Tavşanlı Koyu’nda kamp yapacaksanız, aydınlatmaya ihtiyacınız olacaktır. Çünkü koy çevresinde herhangi bir aydınlatma bulunmamaktadır.

Avşa Adası'nda askeri kamp alanı var mı?

Avşa Adası’nda askeri kamp alanı yer almamaktadır. Dilerseniz ada da yer alan ücretli veya ücretsiz kamp alanlarında kamp yapabilirsiniz.

Avşa Adası'nda ki kamp alanları ücretli mi?

Hayır, Avşa Adası’nda yer alan kamp alanları ücretsiz olmaktadır. Ücretsiz olarak bu alanlarda çadır veya karavan ile kamp yapabilirsiniz.

Puanla!
[Toplam: 3 Ortalama: 4.3]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu