Avşa Adası 5 Günlük Hava Durumu Tahmini

Avşa Adası hava durumu yaz aylarında tatil yapacak kişiler tarafından oldukça önemlidir. Çünkü hiç bir tatilci kötü bir hava durumunda tatil yapmak istemez.

Avşa Adası’nın 5 günlük hava durumunu sitemizden anlık olarak öğrenebilir, tatil yapmadan önce bu hava durumundan yararlanıp Avşa otellerinden ve Avşa pansiyonlarından rezervasyonunuzu güzel bir havada yapabilirsiniz.

İçindekiler

Avşa Adası 5 Günlük Hava Durumu

+7
°
C
+
+
Türkeli
Çarşamba, 15
Perşembe
++
Cuma
++
Cumartesi
++
Pazar
++
Pazartesi
++
Salı
++
7 Günlük Hava Tahmini

Avşa Adası'nın 1 haftalık hava durumu tahmini yukarıda ki gibi olmaktadır. Sitemizde yer alan hava durumu anlık olarak güncellenerek sizlerle paylaşılmaktadır. Burada yer alan hava durumunu takip ederek tatil planınızı yapabilirsiniz.

Kış Aylarında (Aralık, Ocak, Şubat) Avşa Adası Hava Durumu

Kış aylarında Avşa Adası'nın hava durumu oldukça soğuk geçmektedir. Dört bir tarafı denizler ile kaplı olduğu için ada kış aylarında sert ve çetin rüzgar etkisi altında olmaktadır.

Kışın Avşa Adası'nda kış tatili geçirmek isteyen kişiler hava durumunu sıkı bir şekilde takip etmelidir. Çünkü kış aylarında hava durumun etkisine bağlı olarak bazı vapur seferleri durdurulmaktadır. "Avşa Adası'na nasıl gidilir" başlıklı yazımızda adaya kışın sefer düzenleyen feribotları da öğrenebilirsiniz.

Avşa Adası'nda kışın açık otel ve pansiyon sayısı da oldukça azdır. Ansayfamızda yer alan tesislerin sezon aralığını öğrenip kışın açık olan otel ve pansiyonları kolay bir şekilde bulabilirsiniz.

İlkbahar Aylarında (Mart, Nisan, Mayıs) Avşa Adası Hava Durumu

İlkbahar aylarında Avşa Adası hava durumu güneşli ve güzel geçmektedir fakat yaz tatili yapmak isteyen kişiler için bu aylar biraz erkendir. Mart, nisan ve mayıs aylarında Avşa'da tatil yapmak kişiler denize girememektedir. Çünkü bu aylarda deniz sıcaklığı istenen seviyelerde değildir.

İlkbahar aylarında Avşa'da tatil yapmak denizden ziyade Avşa Adası'nda gezilecek yerleri gezerek adanın tarihi yapılarını ziyaret edebilirsiniz.

Mart, nisan ve mayıs aylarında Avşa Adası'nda ki otel ve pansiyonların fiyatları da oldukça ekonomik olmaktadır. Bu aylarda Avşa Adası'nda ki bahçeli pansiyonlarda konaklayarak yeni açan çiçekleri balkondan seyredip güzel bir tatil geçirebilirsiniz.

Yaz Aylarında (Haziran, Temmuz, Ağustos) Avşa Adası Hava Durumu

Avşa Adası yaz aylarını oldukça sıcak geçirmektedir. Fakat ada da şehirleşme ve sanayileşme bulunmadığı için yazın hava sıcak olsa da nem oranı yok denecek kadar az olmaktadır.

Yazın Avşa Adası hava durumu çoğu zaman parlak güneşin etkisi altında olmaktadır. Bu aylarda Avşa Adası'nda çok uygun fiyatlar ile güzel bir geçirebilirsiniz.

Yazın sıcak havasında tatil yapmak isteyen kişilerin en çok tercih ettiği tesisler arasında ise Avşa Adası'nda ki yarım pansiyonlar yer alıyor. Bu tesislerde sıcak havada havuza girerek serinleyip tatilin tadını çıkartabilirsiniz.

Sonbahar Aylarında (Eylül, Ekim, Kasım) Avşa Adası Hava Durumu

Sonbahar aylarında Avşa Adası hava durumu çoğu zaman rüzgarlı geçmektedir. Hava durumu değerleri ise düşüş yaşamaktadır fakat bu soğukluk sizleri üşütecek bir soğukluk değildir.

Eylül ayı özellikle kafa dinleyip sakinlik arayan kişilerin tercih ettiği zamanlardır. Avşa Adası eylül ayı hava durumu biraz rüzgarlı geçse de ortalama sıcaklık 18 °C - 20 °C aralığında olmaktadır.

Eylül, ekim ve kasım ayları Avşa Adası'nda sezon kapanışına geldiği için de otel ve pansiyon fiyatları çok daha uygun olmaktadır. Bu aylarda Avşa apartlarını tercih ederek evinizde ki konforu aratmayacak bir tesiste tatil yapabilirsiniz.

Avşa Adası hava durumuna bağlı olarak feribot seferi iptal oluyor mu?

Evet, Avşa Adası hava durumuna bağlı olarak feribotlar iptal edilebilmektedir. Bu sebeple Avşa'ya gelecek kişiler hava durumunu takip ederek güneşli bir hava da biletini almalıdır.

Avşa Adası deniz suyu sıcaklığı kaç derece?

Avşa Adası'nın yaz aylarında deniz suyu sıcaklığı 18 °C - 20 °C aralığında değişiklik göstermektedir.

Avşa Adası'nda eylül ayı hava durumu nasıl?

Avşa Adası'nda eylül ayı hava durumu 24 °C - 30 °C aralığında seyretmektedir. Eylül ayında Avşa'da rüzgar yok denecek kadar az, deniz sıcaklığı normal ve nem yoktur.

Puanla!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu