Avşa Adası’na Nasıl Gidilir? Tüm Ulaşım Seçenekleri

Avşa Adası’na ulaşım sağlamak oldukça kolay olmaktadır. Adaya Tekirdağ, Erdek ve İstanbul üzerinden kalkan feribotlar ile ortalama 3 saatlik bir deniz yolculuğu ile ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.

Avşa Adası’na nasıl ve nereden gidilebileceğini detaylı bir şekilde öğrenip adaya kolay ulaşım sağlayabilmek için bu yazımızdan yararlanabilirsiniz.

Avşa Adası’na ulaşım sağladıktan sonra konaklayabileceğiniz en ucuz Avşa Adası pansiyonlarını öğrenmek için ilgili sayfamızdan yararlanabilirsiniz.

İçindekiler

Avşa Adası’na Nereden ve Nasıl Gidilir?

Avşa Adası’na, Tekirdağ, Erdek ve İstanbul üzerinden kalkan arabalı feribotlar ile ulaşım sağlanmaktadır. Avşa Adası’na Bursa, Eskişehir, Ankara ve İzmir gibi diğer illerden gelecek tatilciler öncelikle Erdek iskelesine gelmeli ve Erdek Limanı’ndan kalkan Gestaş, Marmara Ro Ro ve Adalar 1 feribotları ile adaya gitmelidir.

Avşa Adası’na Tekirdağ ve Erdek üzerinden kalkan feribotlar yaz kış seferlerine devam ederken, İstanbul üzerinden kalkan İDO feribotu sadece yaz aylarında hizmet vermektedir.

Avşa Adası’na araba ile ulaşım sağlamak istiyorsanız adaya araç ile sadece Tekirdağ ve Erdek üzerinden gidilmektedir. Araba ile Avşa’ya İstanbul’dan ulaşım bulunmamaktadır.

Avşa Adası’na İstanbul’dan Nasıl Gidilir?

avsa-adasina-istanbuldan-nasil-gidilir

İstanbul’dan Avşa Adası’na sadece yaz aylarında düzenlenmekte olan İDO feribotları ile ulaşım sağlanmaktadır. İstanbul’dan Avşa’ya Bostancı, Yenikapı ve Avcılar limanlarından gün içerisinde kalkan İDO feribotu ile gidebilirsiniz.

İDO, Avşa Adası’na sadece yaz aylarında hizmet vermektedir. Kış aylarında Avşa’ya İstanbul’dan gitmek isteyen kişiler Tekirdağ veya Erdek limanlarından kalkan arabalı feribotlar ile adaya ulaşım sağlamayı tercih etmelidir.

İstanbul’dan Avşa Adası’na sefer düzenleyen İDO feribotları ortalama 3,5 – 4 saat aralığında adaya ulaşmaktadır. Bu süre hava durumuna göre değişiklik gösterebilmektedir.

Avşa İDO bilet fiyatları ise diğer ulaşım seçeneklerine göre daha yüksek olmaktadır fakat biletinizi erken almanız halinde adaya ekonomik bir yolculuk yapabilirsiniz.

Avşa Adası’na Erdek’ten Nasıl Gidilir?

avsa-adasina-erdekten-nasil-gidilir

Erdek’ten, Avşa Adası’na Gestaş, Marmara Ro Ro ve Adalar 1 feribotları ile gidilmektedir. Yolculuk süresi ortalama 1,5 – 2 saat olmaktadır. Erdek – Avşa Adası yaz kış devam etmekte olup her gün sefer bulunmaktadır.

Avşa Adası’na Erdek’ten gelecek kişiler araba ile de ulaşımlarını sağlayabilirler. Erdek’ten Avşa’ya sefer düzenleyen tüm feribotlar arabalı feribot olmaktadır.

Erdek – Avşa Adası bilet fiyatları ise oldukça uygun olmaktadır. Erdek’ten Avşa’ya 30 TL gibi bir ücretle ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.

Avşa Adası’na Tekirdağ’dan Nasıl Gidilir?

avsa-adasina-tekirdagdan-nasil-gidilir

Tekirdağ’dan Avşa Adası’na, Tekirdağ Akport Limanı’ndan kalkan Yavuz Naz, Özkaptan ve Ömer Kaptan arabalı feribotları ile ortalama 3 saatlik bir yolculukla ulaşım sağlanmaktadır.

Tekirdağ’dan kalkan tüm feribotlar arabalı feribotlar arabalı feribot olmaktadır. Araç ile gelmek isteyen kişiler Tekirdağ’dan her gün kalkan arabalı feribotlara binerek yolculuklarını yapabilirler.

Tekirdağ – Avşa Adası seferleri yaz – kış devam etmektedir ve her gün sefer düzenlenmektedir. Tekirdağ’dan dilediğiniz zaman dilerseniz yaya olarak dilerseniz de aracınız ile kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz.

Kışın Avşa Adası’na Nasıl Gidilir?

Avşa Adası’na kışın, İstanbul’dan ulaşım, İDO seferlerini 29 Ekim’de sonlandırdığı için sağlanmamaktadır. Kışın Avşa’ya Tekirdağ ve Erdek üzerinden kalkan Gestaş, Marmara Ro Ro, Adalar 1, Özkaptan, Ömer Kaptan ve Yavuz Naz arabalı feribotları ile ortalama 3 saatlik bir yolculukla gidilmektedir.

Avşa Adası’na kış aylarında İstanbul’dan gitmek isteyen kişiler, öncelikle Tekirdağ Akport Limanı’na gitmelidir. Tekirdağ üzerinden Avşa’ya her gün sefer bulunmaktadır.

Avşa Adası’na kışın gidecek kişiler araçları ile adaya ulaşım sağlayabilirler. Avşa’ya kışın sefer düzenleyen tüm feribotlar arabalı feribot olmaktadır.

Avşa Adası’na Araba ile Nasıl Gidilir?

Avşa Adası’na araba ile ulaşım Erdek ve Tekirdağ üzerinden yapılmaktadır. İstanbul’dan Avşa Adası’na araba ile gitmek istiyorsanız Tekirdağ’dan kalkan Özkaptan, Ömer Kaptan ve Yavuz Naz feribotlarını veya Erdek üzerinden kalkan Gestaş, Marmara Ro ve Adalar 1 feribotlarını kullanmalısınız.

İstanbul’dan Avşa’ya sadece İDO sefer düzenlemektedir. İDO araç ile ulaşım sağlamadığı için İstanbul’dan Avşa’ya araba ile gidilmemektedir. Adaya İstanbul’dan araba ile gidecek kişilerde Tekirdağ ve Erdek üzerinden gitmelidir.

Avşa Adası’na Tekirdağ ve Erdek üzerinden araç ile gidecek kişilerin vapur saatinden birkaç saat önce araçlarını sıraya sokmaları yeterli olacaktır.

Bursa'dan Avşa Adası'na nasıl gidilir?

Bursa’dan Avşa Adası’na Erdek üzerinden gidilmektedir. Erdek Limanı’ndan kalkan feribotlar ile adaya ulaşım sağlayabilirsiniz.

Ankara'dan Avşa Adası'na nasıl gidilir?

Avşa Adası’na Ankara’dan gelecek kişiler öncelikle Erdek Limanı’na gelmelidir. Erdek’ten feribota binerek oralama 1,5 saatta Avşa’ya ulaşabilirler.

Antalya'dan Avşa Adası'na nasıl gidilir?

Antalya’dan Avşa Adası’na gitmek için öncelikle İstanbul’a gidilmelidir. İstanbul’dan İDO bileti alarak ortalama 3 saatte adaya ulaşım sağlanmakadır.

Puanla!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu